czwartek, 25 lutego 2016

Reakcje na Facebooku - 3 istotne informacje

Tradycyjne „lubię to” na Facebooku to za mało. Od teraz mamy dostęp do 5 nowych reakcji na post. Co w związku z tym należy wiedzieć? #1 Co? Gdzie? Jak?
Reakcje pokazują się po najechaniu myszką na „lubię to” na komputerach lub poprzez przytrzymanie tego przycisku na urządzeniach mobilnych. Od teraz mamy dostęp do: super, haha, wow, przykro mi, wrrr. Każdy post można oznaczyć wyłącznie jedną reakcją. Jeżeli jednak zmienimy zdanie to z łatwością możemy reakcję cofnąć lub zmienić.

#2 Dlaczego widzę tylko kilka reakcji pod postem?
Facebook zadbał, aby w serwisie nie było przesytu i pod postem pokazuje tylko najpopularniejsze reakcje związane z danym wpisem. Mimo to możemy sprawdzić ile dokładnie osób i w jaki sposób zareagowało. Wystarczy kliknąć na liczbę pokazującą się przy reakcjach, aby dostać pełną liste osób. Zupełnie tak, jak to było dotychczas przy polubieniach.

#3 Jak reakcje wpływają na algorytmy
W chwili obecnej każda reakcja działa tak jak tradycyjne „lubię to”, czyli im więcej aktywności związanych z postem tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się postu na tablicy innych użytkowników. To znak dla Facebooka, że dany wpis jest interesujący. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że z czasem algorytmy zaczną rozróżniać poszczególne reakcje. Może być tak, że posty oznaczone reakcją „super” będą chętniej wyświetlanie niż te ze zwykłym „lubię to”.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz